Profil společnosti


Kovodružstvo výrobní družstvo PlzeňKovodružstvo, výrobní družstvo v Plzni, v.d. bylo založeno zápisem do obchodního rejstříku vedeného Krajským soudem v Plzni, oddíl DrXXVI 55 dne 8.4. 1932. Po dlouholetém vývoji vlastnických vztahů je jeho současným jednatelem a současně předsedou družstva pan Josef Pelc.

Kovodružstvo, výrobní družstvo v Plzni, v.d. působí v oblasti lehkého strojírenství. Nabízíme komplexní služby v oblasti zámečnictví, nástrojářství, obráběčství a galvanizérství. Na zákazníka a jeho potřeby pohlížíme komplexně a díky tomu jsme schopni nabízet služby, které vyhovují jeho požadavkům na kvalitu a funkčnost a zároveň splňují požadavky norem.

 

Hlavní cíl společnosti:

Nejúspěšnější firma v oblasti eloxování v Plzeňském kraji. Spolehlivý a rychlý výrobce malosériových výrobků z kovu.

Cílem společnosti je poskytování komplexních služeb zákazníkovi v těchto oblastech:

  • eloxování
  • malosériové a kusové kovovýroby
  • kompletní zpracování plechů

Velká část produkce je exportována především do SRN, Rakouska, Slovenska, Holandska a Švýcarska. Důležitou součástí činnosti družstva jsou také výroby určené pro další zpracování v průmyslu a dodávky pro zahraniční trhy, a to jak finální výrobky, tak i různé kooperační díly zhotovené na základě výkresové dokumentace zákazníka, zejména se jedná o obrábění, lisování a kompletní zpracování plechů. Kovodružstvo Plzeň nabízí také eloxování hliníku.


Důležitým prvkem řešení je optimalizace nákladů tak, aby za vynaložené prostředky zákazník obdržel maximální kvalitu. Součástí strategie firmy je neustálé zvyšování kvality poskytovaných služeb a proto se vedení družstva rozhodlo v roce 2022 svůj systém certifikovat o novou normu 9100.


Závazek a dlouhodobé záměry společnosti

Soustavným udržováním a zdokonalováním systému řízení kvality podle ČSN 9100 se vedení firmy zavazuje k neustálému zlepšování efektivnosti systému řízení, dodržování legislativy platné jak v ČR, tak i v zemi zákazníka.